2016 Avrupa Kupası Ev Sahibi Ülke

Türkiye, İtalya ve Fransa’nın 2016 Avrupa Kupası ev sahibi ülke olma yarışı UEFA yönetim kurulu üyeleri tarafından yapılan oylama kararı ile sonuçlandı. Daha önce 2 kez ev sahipliği yapan Fransa, bu yılda Avrupa Kupası futbol şampiyonası için diğer ülkeleri ağırlayacak.

Türkiye 3. kez ev sahibi olma hayalini gerçekleştiremediği. Yalnızca 1 oy fark ve 6’ya 7 oy sonucu ile ev sahibi olma şansını Fransa’ya kaptıran Türkiye bu yılda şansını kaybetmiş durumda.

Büyük heyecan Fransa’nın birçok farklı standuyumunba yapılacak maçlar ile yaşanacak. 12 ayrı stadyum Avrupa Kupası maçları için özenle hazırlanıyor. Birkaçı genişletilirken birçoğu onarım ve yenilenme sürecinden geçiyor.

Türkiye 12 Haziran günü ilk eleme turu rakiplerinden olan Hırvatistan ile Paris Parc des Princes’te oynayacak.

2016 avrupa kupası ev sahibi ülke

Avrupa Kupası Ev Sahibi Fransa

Türkiye, İtalya ve Fransa’nın ev sahipliği yapmak istediği 2016 Avrupa Kupası nerede olacak yapılan UEFA yönetim kurulu oylaması sonucu açıklandı. 13 ayrı üyenin oyladığı ülkeler arasında 3.kez ev sahibi olma ünvanına Fransa sahip oldu. Yalnızca bir oy ile Türkiye kaybederken Fransa kazanmış olmanın sevincini yaşıyor.

Fransa başkenti Paris olmak üzere birçok standyumunu organizasyona özel olarak hazırlıyor. Yenilenelen ve genişletilen stadyumlarda 10 Haziran – 10 Temmuz tarihleri arasında heyecanlı karşılaşmalar sahnelenecek. Türkiye canlı maç yayını yapan kanallarda ülkemizin ve diğer ülkelerin karşılaşmalarını 10 Haziran itibari ile izleyebilirsiniz.

Ev sahipliği oylamasında 38 oy toplayan Türkiye ilk maçını Hırvatistan ile 12 Haziran Pazar günü Paris’te oynayacak.

İlk Eleme Turu

İlk eleme turu ve son 16 turuna katılacak takımları belirleme maçları 10-22 Haziran tarihlerinde yapılacak. 2016 Avrupa Kupası için oluşturulan dörderli 6 grup rakipleri ile ilk mücadelelerini vererek bir üst tur için yarışacak.

Ülkemizinde içinde bulunduğu 24 takım arasında yapılacak olan ilk eleme turu sonrası sırasıyla son 16 turu, çeyrek final ve yarı final kaşrılaşmaları oynanacak. Son olarak kupa sahibi için yapılacak olan 10 Temmuz final maçı ile kazanan takım belirlenecek.

You must be logged in to post a comment.