2016 Avrupa Kupası Grup Maçları

2016 tarihinde 15.’si gerçekleşecek olan Avrupa kupası için son 24 takım belirlenmiştir. Bu takımların belirlenmesi için oynanan eleme maçları dahilinde toplamda 9 grup ve 53 takım yarışmaya dahil olarak karşılaşmıştır. Her grupta 6 takım, bir grupta da 5 takım olmak üzere bu takımların tamamı belirlenmiş olan eleme maçları ile karşılaşarak son 24 takımı belirlemiştir. Bu bilgi kapsamında 2016 Avrupa kupası gruplar için gerçekleşecek olan karşılaşmalar da belirlenmiş ve son 24 takım, kupaya direkt olarak katılabilmişti. Bu 9 grup içinde yer alan milli takımların, her grup içinde bulunan birinci ve ikinci takımın direkt olarak çıktığını ve bunun yanında belirlenmiş olan en başarılı üçüncü milli takım da bu kapsamda kupaya katılmaya hak kazanmıştır. 2016 Avrupa kupası grup maçları dahilinde bu takımların belirlenmesi için bir başka düzenleme olarak da play off maçlarının etkin olduğunu söyleyebiliriz. Bu play offlar ile de 4 takım daha organizasyon için adını yazdırmıştır. 2016 Avrupa kupası için belirlenmiş olan bu takımların oluşturduğu gruplar içindeki A grubunu daha detaylı olarak inceleyebiliriz.

2016 avrupa kupası grup maçları

A Grubu Takımları

İlk olarak 4 adet torbanın bulunduğunu ve bu torbada da takımların katılım puanlarına göre ve bunun yanında da sıralamalarına göre yer aldıklarını söyleyebiliriz. Bu puan ve sıralamaya göre belirlenmiş olan takımlar içinden seçilmiş olan takımlar bağlamında A grubu için; Fransa, Romanya, İsviçre ve Arnavutluk takımları A grubunu oluşturmuştur. Bu A grubu kapsamında da ilk iki sıraya yerleşecek olan takımların bir sonraki tura direkt olarak çıkabileceğini ve bunun yanında da diğer gruplar içindeki sıralama için en başarılı üçüncülüğe sahip olacak olan takımların da çıkabileceğini söyleyebiliriz.

A Grubu İlk Maçı

İlk maç, 10 Haziran günü Türkiye saati ile saat 22:00’da Fransa ile Romanya arasındaki maç oynanacaktır. Bu maç dahilinde ev sahibi Fransa, Romanya milli takımını Saint Denis stadında ağırlayacak ve bu bağlamda da diğer maçların sonuçları beklenerek diğer turlar için de sonuçlar belirlenecektir

Post Tagged with

You must be logged in to post a comment.