2016 Avrupa Kupası Hangi Kanal?

Uluslararası alanda etkili olan Avrupa Kupası mücadelesinin hangi kanalda olduğu konusunda yapılan bazi açıklamaların olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar içerisinde Lig Tv’nin kendi sitesi üzerinde yayınladığı Euro 2016 karşılaşmalarının kendi bünyelerinde verileceğidir. Fakat bunun öncesinde de yapılan açıklamalarda 2016 Avrupa Kupası maç yayınının TRT üzerinden verileceği ifade edilmektedir. Yine de Lig tv üzerinden yayın hakkınında büyük bir pay alınarak, milli takımızın maçlarının yayınlanacağını belirtebiliriz. 2016 Avrupa Kupası hangi kanalda sorusunda bir diğer yapılan açıklamada ise Euro 2016 yayın hakkının hem TRT üzerinden verilmesi hem de Lig tv üzerinden verileceğidir. Bu konuda hangi karşılaşmaların tam olarak bu kapsama girdiği konusunda net bir açıklamada bulunmuyor.

2016 avrupa kupası hangi kanal

TRT’de Yayınlanacağı Hakkında İfadeler

Numan Kurtulmuş’un yaptığı açıklamalarda ise 2016 Avrupa Kupası canlı izle imkanının TRT ekranlarından yapılacağı olmuştur. Ayrıca Milli Takımımızında güzel bir sonuç ile geri dönmelerini de beklediğini açıkladığını söyleyebiliriz. Bu nedenle hem Lig Tv’de yapılan açıklamalar ve hem TRT üzerinden yayın yapılacağı ifadeleri, ülkemizde bazı soru işaretlerini de ortaya çıkarmıştır. Bundan dolayı da, ortaklaşa bir yayın hakkında da görüşüldüğü konusunda da birçok açıklamanın yapılacağını da belirtebiliriz.

Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri

Euro 2016 mücalesi 10 Haziranda başlayacak ve 10 Temmuzda son bulacaktır. Bu aşamada birçok eleme turuda yer almaktadır. Bunlar içerisinde;

  • 10 ve 22 Haziran arasında Eleme Turu,
  • 25 ve 27 Haziran arasında Son 16 Turu Maçı,
  • 30 Haziran ve 3 Temmuz arasında Çeyrek Final,
  • 6 ve 7 Temmuz arasında Yarı Final,
  • 10 Temmuz’da Final

olmak üzere belirlenmiştir. Türkiye ise 12 Haziran Hırvatistan, 17 Haziran İspanya ve 21 Haziran Çek Cumhuriyeti ile yaparak, ilk eleme turu mücadelesini bitirecektir.

Post Tagged with

You must be logged in to post a comment.