2016 Avrupa Kupası Maçları

Avrupa karşılaşmalarının başlamasına çok az bir süre kaldı. 24 ülke takımlarının mücadele edeceği bu turnuva için her şey hazırlanmıştır. Bir aydan daha az bir süre kaldı ve ülke ligleri de artık tatile girdi. Şimdiden bütün gözler Fransa da düzenlenecek olan 2016 Avrupa Kupası maçları, 10 Haziran da başlayacaktır. İlk maç Fransa ve Romanya arasında yapılacaktır. Saat 21:00 de başlayacak ve Stade de France stadyumunda yapılacak, bu sayede de turnuva start verecektir. Ülkemiz de bu turnuvaya katılma başarısı göstererek, turnuvayı bizim için daha bir heyecanlı hale getirmiştir. Uzun zamanlar bu turnuvaya katılma hakkı kazanamayan Türkiye, 2016 Fransa biletini son anda alma başarısı göstermiştir. Türkiye finallere çıkmak için, ön eleme gruplarında son maçlarının hepsini kazanmak zorunda kalmış ve kazanmıştır. Peş peşe grup birincisi ve ikincisini yendikten sonra, diğer grupların arasında da en iyi üçüncü ülke milli takımı olarak direkt finallere katılma hakkı kazanmıştır. Finallerde ise D grubunda mücadele edecektir.

2016 Avrupa Kupası Eşleşmeleri

2016 Avrupa Kupası Türkiye

1960 yılından 1992 yılına kadar yapılan Avrupa kupası maçlarına katılamayan Türkiye, 1996 yılında katılarak grup aşamalarında elenmiştir. Daha sonra düzenlenen 2000 Avrupa kupasına katılıp çeyrek final oynamış ve altıncı olmuştur. Son katılım sağladığı 2008 yılında da yarı finalde kaybedip üçüncü olarak turnuvaya veda etmiştir. 2016 Avrupa Kupası Maçları ise 12 Haziranda başlayacak olan Türkiye, ilk maçını Hırvatistan ile saat 15:00 de yapacaktır. Bu maç Fransa’nın Paris şehrinde düzenlenecektir.

Türkiye’nin diğer Maçları

2016 Avrupa Kupası için mücadele edeceği diğer takımlar İspanya ve Çek Cumhuriyeti olmuştur. İkinci maçına 17 Haziran da saat 21:00 de İspanya ile yapacak, daha sonra da son maçını 21 Haziran da ve saat 21:00 de Çek Cumhuriyeti ile yapacaktır. Türkiye İspanya ile Allianz Riviera stadyumunda, Çekler ile de Lens şehrinde bulunan stade bollaert-delelis stadyumunda yapacaktır. Eşleşmelere ve kura çekimlerine son torba olan dördüncü torbadan katılma hakkı kazanmıştır. Ülke puanları da bulun için önem taşımaktadır.

Post Tagged with

You must be logged in to post a comment.