2016 Avrupa Kupası Ne Zaman Başlıyor?

On beşincisi düzenlenen Avrupa kupası, 2016 yılının yaz sezonunda Fransa ülkesinde başlayacaktır. Bu düzenleme kapsamında 53 ülke federasyon yetkilisinin kararı ile 16 takımdan oluşan katılım sayısı, 23’e yükselmiştir. 2016 Avrupa kupası başlangıç tarihi tam olarak belirlenmemişse de 2016 yılının Haziran ayı sonunda ya da ortalarında başlayacağı bilgisini verebiliriz. Bunun dışında 2016 Avrupa kupası hangi tarihte başlıyor soruları için net bir cevabın, fikstür belirlenmesi sonucunda oluşacağı bilgisini verebiliriz.

2016 avrupa kupası ne zaman

Grup Maçları Tarihleri

Net olmamakla beraber, 10 ve 22 Haziran tarihleri arasında grup maçlarının gerçekleşeceği bilgisini sizlerle paylaşabiliriz. Bu bakımdan da 2016 Avrupa kupası ne zaman başlıyor sorusuna cevap olarak 10 Haziran 2016 cevabını verebiliriz. Ayrıca bu tarih itibarı ile grup maçlarının gerçekleşeceğini ve daha sonra da 22 Haziran tarihine kadar gruplardan çıkan takımların belirleneceğini ve bu aşamadan sonra da son 16 takım tur maçları, yani ikinci tur maçlarının oynanacağı bilgisini verebiliriz.

İkinci tura katılacak olan takımlar, ülkelerini temsil etmek amacı ile yine Fransa ülkesi kapsamında düzenlenecek olan ikinci tur maçlarında karşılaşacak ve bu bağlamda da sonuçlara göre, çeyrek final maçları için tarihler belirlenecektir. İkinci tur için 25 haziran tarihi ile 27 haziran tarihi arasındaki sürenin, organizasyon süresi olarak belirlenebileceğini de söyleyebiliriz. Bu tarih aralığında ikinci tur maçları da tamamlanacak ve çeyrek finale hak kazanan takımlar belirlenecektir.

İkinci Turun Ardındaki Çeyrek Final

Tüm 23 takım içinde gerçekleşecek olan karşılaşmaların tamamının sonuçlanmasının ardından oynanacak olan ikinci tur sonrasında çeyrek finale çıkmaya hak kazanacak olan 8 milli takım, çeyrek final kapsamında karşı karşıya gelecektir. Bu karşılaşmaların sonunda da bu 8 takım içinden galip gelen 4 takım yarı finale adını yazdıracaktır. Bu aşamada da Fransa stadyumlarının ev sahibi olacağını ve bu kapsamda düzenlemelerin yapılacağını söyleyebiliriz.

Yarı Final, Final ve Şampiyon

30 Haziran ve 3 Temmuz tarihleri arasında çeyrek final karşılaşmalarının bitmesi beklenmektedir. Net fikstürün belirlenmesine kadar, bu tarihlerin baz alınabileceğini söyleyebiliriz. Verdiğimiz bu tarihler arasında çeyrek finallerin tamamlanmasının ardından 4 takım için bir yarı final organizasyonunun başlayacağını ve bu organizasyonun da 6 ve 7 temmuz tarihleri arasında gerçekleşeceğini söyleyebiliriz.

Zorlu geçecek olan bu süreç içinde tüm güçlü dünya takımları karşı karşıya gelecek ve seyir keyfi en yüksek olan karşılaşmalar bir bir oynanacaktır. Bu bağlamda yarı final de dahil olmak üzere gerçekleşecek olan tüm karşılaşmaların büyük bir heyecan ile beklendiğini söyleyebiliriz.

Yarı finalin de ardından finale çıkacak olan, Avrupa’nın kanıtlanmış en büyük iki milli takımı belirlenecek ve bu bağlamda final takımları karşı karşıya gelecektir. Bu karşılaşma tarihi de 10 Temmuz olarak, ilgili federasyonlar tarafından ön görülmüştür.

You must be logged in to post a comment.