2016 Avrupa Kupası Nerede?

Her yıl tüm futbol severlerin dikkatini çekmeyi başaran bu yıl da Fransa’nın ev sahipliğini yapacak olan Avrupa Kupası içerisinde Türkiye Milli Takımı da yerini almış durumdadır. Öncelikle Türkiye’nin de ev sahipliği yapma şansının olduğunu bilmeniz gerekiyor. İtalya, Fransa ve Türkiye arasında yapılan oylamada ikinci tura çıkan Türkiye 6 oy, Fransa ise 7 oy aldı. Sonuç olarak 2016 Avrupa Kupası hangi ülkede oynanacak sorusunun cevabı da Fransa olmuş oldu. Fransa’nın Kongre Sarayı içerisinde yapılan kura çekimi sonucunda 24 takım hangi grup içerisinde kimlere karşı oynanacak bu da belirlenmiş oldu. Türkiye bu yıl Avrupa Kupası’nın içerisinde D Grubunda yer alıyor. Bu grup içerisindeki diğer rakipler ise Hırvatistan, İspanya, Çek Cumhuriyeti oluyor.

2016 avrupa kupası nerede

Türkiye’nin Durumu

Bu yıl Fransa’nın ev sahipliği yapmış olduğu organizasyon içerisinde Türkiye ilk maçına 12 Haziran 2016 tarihinde çıkacak. İlk olarak Hırvatistan ile eşleşen ve Paris’te rakibi ile karşılaşmaya çıkacak olan millilerimizin ikinci rakibi ise İspanya oluyor. İspanya ile yapılacak olan maç ise 17 Haziran 2016 tarihinde oluyor ve Nice kentinde yer alıyor. Son karşılaşması ise Çek Cumhuriyeti ile 21 Haziran tarihinin içerisinde olacaktır. Bu karşılaşma ise Lens kentinin içerisinde gerçekleşecek. 2016 Avrupa Kupası maçları nerede oynanacak sorusunda bu kentlerin çıkması avantaj, çünkü bu kentlerin içerisinde yer alan stadyumlar da oldukça kapsamlı birer stadyumdur.

Puanlama

Puan durumlarına göre takımlar bir üst aşamaya çıkabiliyor. Bu yıl 6 grup var ve her bir grup içerisinden en iyi 2li çıkacak. Yani 12 takım ilk aşamada 4 takım da 6 grup içerisindeki 3.ler arasındaki en iyi 4lüden oluşacak. 2016 Avrupa Kupası ne zaman başlıyor? Bu karşılaşmalar 10 Haziran günü start alacak. İlk karşılaşma Fransa ile Romanya arasında 10 Haziran tarihinde Paris’te oynanacak. Sonrasında tüm grupların elemeleri yapılacak ve turnuva 10 Temmuz günü sonlandırılmış olacak. Bu karşılaşmalarda hangi grubun bir üst kademeye çıkabileceği de atılan gol sayılarına ve averajlara göre kararlaştırılmış olacaktır.

Post Tagged with

You must be logged in to post a comment.