2016 Avrupa Kupası Puan Durumu

4 yılda bir şekilde 56 yıldır düzenlenen organizasyonun bu sene 15.’si Fransa’da gerçekleşecek. 2016 Avrupa Kupası puan tablosu 10 Haziran’daki maç ile ilk skoru kaydedecek ve turnuva heyecanıyla beraber 10 Temmuz’da son bulacak.

2016 avrupa kupası puan durumu

Gruplarda Kimler Var?

Paris Kongre Sarayı’nda yapılan kur çekilişi sonucunda gruplar da belli oldu. Fransa kuraya katılmadan doğrudan birinci torbada yer alırken yanında Arnavutluk, Romanya ve İsviçre çıktı. İkinci grupta İngiltere, Galler, Slovakya ve Rusya var. Üçüncü torbaya giren ülkeler ise turnuvayı üç kez kazanan Almanya’nın yanında Polonya, Ukrayna ve Kuzey İrlanda bulunmaktadır. Dördüncü grupta A milli takımımızla beraber Almanya gibi turnuvayı üç defa kazanan hatta ikisi son iki organizasyonda olan İspanya, Çek Cumhuriyeti ve Hırvatistan vardır. Beşinci torbada ise İsveç ile birlikte kupayı bir kere alan İtalya, Belçika ve İrlanda Cumhuriyeti bulunmaktadır. Altıncı ve son gruba gelindiğinde ise Portekiz, İzlanda, Macaristan ve Avusturya karşımıza çıkmaktadır. 2016 Avrupa Kupası puan durumu ayın 22’sine kadar sürecek olan birinci, ikinci ve üçüncü maçlarla fikir verecek ve 25-27 Haziran’da oynanacak maçlar ile çok büyük oranda netleşecek. 2. Tur maçlarından sonra ilk maçta eleme yöntemi ile turnuva devam edilecek. 30 Haziran’da heyecanı arttıran çeyrek final karşılaşmaları ile devam edilerek 6 ve 7 Temmuz’da oynanacak yarı final maçları ise seçenekleri iyice daraltacak ve tarih 10 Temmuz’u gösterdiğinde ise iki ülkeden hangisinin kupayı alacağı nefesler tutularak izlenecek. Tüm bu süreçte her gün yapılan maçların sonuçları, canlı olarak skor değişimleri de sitede yayınlanacaktır.

Turnuva’da Türkiye

Organizasyonun tarihine bakıldığında Türkiye 1996, 2000 ve 2008’de düzenlenenlere katılmıştır. Yıldızın parladığı turnuva ise 2008’de Avusturya ve İsviçre’nin ortak olarak düzenlediğidir, yarı final oynadıkları. Hollanda, İzlanda, Çek Cumhuriyeti, Kazakistan ve Letonya’nın olduğu gruptan 18 puan alarak finallere katılmaya hak kazanan A milli futbol takımımız ilk maçını ayın 12’sinde saat 16’da Paris’te bulunan Parc des Princes stadında Hırvatistan’a karşı oynayacaktır ve böylece 2016 Avrupa Kupası puanlar hanesine ilk notunu yazdıracaktır.

You must be logged in to post a comment.