2016 Avrupa Kupası Takımlar

10 Haziranda başlayarak 10 Temmuzda son bulacka olan 2016 Avrupa Futbol Şampiyonasında sürekli olarak tarihler yaklaştıkça heyecanlarda artmaktadır. Beklentilerin karşılanacağı bir mücadelenin yaşanacağı ve Fransa’nın birçok kentinde yapılacak olan her bir maç, 24 ülke takımının mücadelesini konu edinmektedir. 12 Haziran 2015 tarihinde yapılan kura çekimlerinin ardından tüm ülkelerin eşleşmeleri belirlenmiş ve hangi grup içerisinde yerini aldığıda belirlenmiştir. 2016 Avrupa Kupası takımlarında Türkiye’nin konumu ise D grubunda yer almasıdır. Rakipleri de Hırvatistan, İspanya ve Çek Cumhuriyetidir. Türkiye’nin rakipleri arasında daha önce şampiyon olmuş olan İspanya’da yer alıyor. 2015 Milli Takım Sıralamasında da 2. sırada yer alan İspanya, Türkiye’nin D grubundaki zorlu rakipleri arasında yer alacağa benziyor.

2016 avrupa kupası takımlar

2016 Avrupa Kupası ülkeler mücadelesi 10 Haziran 2016 tarihinde başlayacak ve 10 Temmuzda son bulacaktır. Bunun için 1 aya göre düzenlenen mücadeleler, 10 Temmuz günü iki ülke takımının final maçı ile sonlanacaktır. Bu nedenle ilk grup mücadelesinde yer alan tüm karşılaşmaların finale gidebilmek için büyük bir önemi oluyor. Ama öncelikli hedef Son 16 Turuna yükselmektir. Bunun için ilk eleme turunda 8 ülke elenecek ve diğer takımlar ise Son 16’ya çıkacaklardır. Her takımın akıbeti şuan için kendi karşılaşmasını konu edinmektedir. Bu nedenle grup içerisinde yer alan tüm ülkelerin kendi grubundan çıkabilmeleri adında rakiplerine karşı bir üstünlük sağlamaları da gerekiyor.

24 Takım ve 6 Grup

2016 Avrupa Kupası mücadelesi için takımlar bellidir. Sadece 10 Haziran tarihinin gelmesi beklenmekle beraber, Fransa’daki Paris kentinde yer alan  Parc Des Princes stadyumunda ilk karşılaşma yapılacaktır. 10 Haziran günü maçı açacak olan ülkeler Fransa – Romanya olmaktadır. Bunun dışında 24 takım ve eşleştikleri 6 gruba bakacak olursak;

  • A Grubu Ülke İsimleri: İsviçre, Romanya, Fransa, Arnavutluk,
  • B Grubu Ülke İsimleri: İngiltere, Rusya, Slovakya ve Galler,
  • C Grubu Ülke İsimleri: Almanya, Polonya, Kuzey İrlanda ve Ukrayna
  • D Grubu Ülke İsimleri: Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Hırvatistan, İspanya,
  • E Grubu Ülke İsimleri: İtalya, İsveç, İrlanda, Belçika,
  • F Grubu Ülke İsimleri: İzlanda, Portekiz, Avusturya, Macaristan

olduğunu görebiliyoruz. Eleme turunda mücadele edecek takımlar bu şekildedir.

Türkiye’nin Rakipleriyle Mücadeleleri

Türkiye, D Grubunda yer almaktadır. Ayrıca her ülke ile yapacağı karşılaşmada açıklanmış ve gerekli planlamalar yapılmıştır. Türkiye’de 2016 Avrupa Kupası ülkeleri içerisinde ilk maçını Hırvatistan ile 12 Haziranda yapacaktır. 10 Haziran’da başlayan Euro 2016 mücadelesinde Türkiye 2 gün sonra ilk rakibi ile karşı karşıya gelecektir. İkinci Rakibi olan İspanya ile 17 Haziran Cuma günü Nice kentinde, son rakibi olan Çek Cumhuriyeti ile Lens kentinde 21 Haziran’da karşılaşacaktır. 22 Haziran günü ise ilk eleme turu biterek, son 16’ya kalan takımlar, 25 Haziran ve 27 Haziran tarihlerinde karşılaşmalarına devam edeceklerdir.

You must be logged in to post a comment.